Ana Sayfa haber Belediye Haberleri İLÇEMİZDEN 95 AİLEYE EK GELİR

İLÇEMİZDEN 95 AİLEYE EK GELİR

Gaziantep Orman İşletmeleri Müdürlüğü tarafından, ilçemize bağlı, Körhacıobası Kırsal mahallesine 2011 yılında 450 bin metrekarelik alana yapılan ağaçlandırma projesi kapsamında dikilen gelir getirici 40 bin çamfıstığı 95 aileye törenle sertifika dağıtımı yapıldı.
Gelir getirici 40 bin çamfıstığı sertifika törenine, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, Yavuzeli Belediye Başkanı M.Kemal Sakaroğlu, Araban ilçe Kaymakamı Abdülhamit Mutlu, Gaziantep İl Jandarma Alay Komutanı Hüseyin Bekmez, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, Gaziantep Orman İşletmeleri Müdürü Veli Topçu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Latif Karadağ ve siyasi Parti ilçe başkanları katıldı.
Çamfıstıklarının ailelere ek gelir olacağını aktaran, Valimiz Davut Gül, “Orman Genel Müdürlüğümüz, Türkiye genelinde, ağaçlandırma seferberliği başlattı. 27 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Ve kırsal yerlerde ağaçlandırma çalışmalarımız neticesinde 2 milyon sekiz yüz ağacı, kırsalda yaşayan insanlarımıza ücretsiz olarak veriyoruz. Buralarda yaşayan ailelerimize de maddi yönde çok güzel bir yan getirisi var.” dedi.
İlçemize Bağlı Körhacıobası kırsal mahallesinde, gelir getirici 40 bin çamfıstığı ağaçlarının sertifika dağıtımı töreninde önce bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, “Baharın gelişiyle gönül coğrafyamızda, Dünyada salgın haline gelen COVİD 19 ‘da kurtulup, Ülkemizin ve Dünyanın, sağlığına kavuşmasını diliyorum. Güzel ilçemiz Araban’da,450 bin metrekarelik alanda yapılan gelir getirici ağaçlandırma projesi kapsamında, çiftçi vatandaşlarımıza ek gelir sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde, Körhacıobası kırsal mahallemizde yaşayan 95 ailemize, çamfıstığı sertifikası verdik. Bunu yanı sıra, İlçemizde yetişen, ülke ekonomisine katkısının yanı sıra İlçe ekonomisinde çok büyük katkı sağlayan, “Araban sarımsağını” ülke çapında daha iyi bir duruma getirmek için, Kooperatif kurma çalışmasını yapan, İlçe Belediye Başkanımız Hasan Doğru’ya çok teşekkür ediyorum. “dedi.
Yapılan ağaçlandırma projesi kapsamında dikilen gelir getirici 40 bin çamfıstığı ağacının 95 aileye sertifika töreninde konuşan Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, “İlçemizde, atıl durumunda bulunan dağlarımızı değerlendirerek, Tarıma dayalı ek gelir getirici, 40 bin adet çamfıstığı ağaçlarının çok güzel maddi getirisi var ve Körhacıobası Kırsal mahallemizde yaşayan 95 ailemizin ev ve ülke ekonomisine maddi gelir kaynağı olacaktır. Ve aynı zamanda. Ekoloji, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan Ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir İlçe bırakmak amacıyla, bu tür çalışmalarını devamlı arkasında bulunarak destek vereceğiz.“dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberler

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.Adıyaman’da Gaziantep istikametine gitmekte olan Ali Durmuş yönetimindeki 01 NZ 841 plakalı araç, Araban ilçesi çıkışında...

Yüzme Havuzu Çevresinde Asfalt Serim Çalışması.

İlçemizde bulunan Araban Yüzme Havuzu'nun çevresinde asfalt serim çalışmaları devam ediyor. İlçemize Hayırlı Olması Dilekleriyle.

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI Belediyemizde Park yapım atağı, Mezarlık civarında atıl durumda bulunan 2 bin 350 metrekarelik boş alanı değerlendirerek, Mezar ziyaretlerine gelen vatandaşların ve...

Belediye başkanımız Hasan doğru Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısına katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi. Ankara da...

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokaklarda kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokakların modern ve estetik görünüme kavuşması için yürütülen, kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.Belediyemiz...