Ana Sayfa Blog

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.

0

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.
Adıyaman’da Gaziantep istikametine gitmekte olan Ali Durmuş yönetimindeki 01 NZ 841 plakalı araç, Araban ilçesi çıkışında sürücüsünün direksiyon hâkimiyetinim kayıp etmesi ve kontrolde çıkması sonucu, duble yolda bulunan orta refüje çarptı, hafif hususi araç karşı yola savruldu. Kazada hususi otomobilin içerisinde bulunan Zühre Pınar, Meral Erdem, Ali Durmuş, Samet Yolcu, Zeynep Yolcu ve Rümeysa Erdem altı kişide hafif yaralandı. Olay yerine makam aracıyla ilk intikal eden Belediye Başkanımız Hasan Doğru, Yaralılara morel veren Belediye başkanı ambulans gelene kadar yaralıların yanında ayrılmayarak sağlık görevlilerine yardım etti. Belediyemiz Zabıta ekipleri ise yol kontrolünü sağladılar. Daha sonra Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalenin ardında, İlçe hastanesine kaldırıldı. Kaza yapan hafif hususi araç çekici ile kaldırılmasının ardında trafik normale döndü.

Yüzme Havuzu Çevresinde Asfalt Serim Çalışması.

0

İlçemizde bulunan Araban Yüzme Havuzu’nun çevresinde asfalt serim çalışmaları devam ediyor. İlçemize Hayırlı Olması Dilekleriyle.

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI

0

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI

Belediyemizde Park yapım atağı, Mezarlık civarında atıl durumda bulunan 2 bin 350 metrekarelik boş alanı değerlendirerek, Mezar ziyaretlerine gelen vatandaşların ve Mahalle sakinlerinin hizmetine sunmak için Park yapım çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

Öte yanda ise Turgut Özal mahallemizde 2 bin 250 metrekare üzerine yapılan Park’ta çalışmalarını tamamlayan Tarımsal Hizmetler ve Projeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Mezarlık civarında 2 bin 350 metrekarelik Park yapım çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak, Mahalle sakinlerinin ve Mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Belediye başkanımız Hasan doğru Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısına katıldı

0

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi.

Ankara da yapılan toplantıya, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında, Ankara da yapılan toplantıya, Belediye Başkanımız Hasan Doğru ve çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesi de hazır bulundu.

Türkiye Belediyeler Birliğinin Cumhuriyet tarihinin en güçlü kurumlarından biri olduğunun belirten, Gaziantep Büyükşehir ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Başkanı Fatma Şahin, “Birliğimiz, ‘demokrasi yerelde başlar’ anlayışıyla herkesin masada olduğu, herkesin görüş ve fikirlerini paylaştığı bir birliktir. Büyük bir küresel sorunla karşı karşıya kaldığımız bu süreçte çözüm odaklı, ‘birlikte rahmet var’ anlayışıyla çalışan bir birliktir. Bu birliği kuran bugüne kadar getiren herkese şükranlarımı sunuyorum. Bugün aramızda olmayan başkanlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

Başkanımız Hasan Doğru, “Bugün Ankara da gerçekleştirdiğimiz, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda. TBB Başkanlığına tekrar seçilen Gaziantep’imizin gururu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e başarılar diliyorum “dedi.

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokaklarda kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

0

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokakların modern ve estetik görünüme kavuşması için yürütülen, kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İlçe merkezi genelinde bulunan, sokak ve caddelerde kilit taşı, parke ve bordür yama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, standartlara uygun yürütülen çalışmalar kapsamında, mahallelerimizde cadde ve sokaklar daha modern bir hale kavuşurken, Belediyemizin, program dahilinde İlçemiz genelinde çalışmalar devam edecek.

GÜZEL OLAN HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

0

Belediyemiz Park ve Bahçeler müdürlüğümüz tarafında ilçemizin Turgut Özal mahallesinde park yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Turgut Özal Mahallemizde 2 bin 250 metrekare alan üzerine kurulan parkta, toprak seviyesi bordür parke döşemesi, bitkilendirme, ağaçlandırma, çim ekimi işlemleri tamamlayarak. Çocukların daha sağlıklı ortamda oyun oynamaları için çocuk oyun alanı hazır hale getirilirken peyzaj çalışması son aşamaya geldi. Ve ailelerin rahat oturabilmesi için parkın çeşitli yerlerine konulacak kamelyaların, önümüzdeki günlerde hazır hala getirilerek yerlerine montajlanacak.
Çocukların daha sağlıklı ortamlarda oyun oynaması için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Belediyemiz, yapılan yeni parklarla beraber çocuklar oyun oynayarak hem zihinsel hem de fizyolojik gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için İlçemizin çeşitli yerlerinde yeni parklar inşa ediliyor.

Kırsal Mahallelerimizde Sıcak Asfalt Çalışması

0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz ekipleri daha önce birçok noktada, ortaklaşa yaptığı çalışmaların son durağı ise Kırsal mahallemiz Körhacıobası ile Karapınar mesire alanına ulaşımı sağlayan yol oldu.
İlçemizin her noktasında yollarla ilgili çalışmaların süreceğini vurgulayan Başkanımız Hasan Doğru, “Vatandaşlarımızın gidecekleri yerlere rahatça ulaşmasını önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyemizle ile birlikte, Kırsal Körhacıobas mahallemiz- Karapınar Mesire alanı arasında ulaşımı sağlayan yaklaşık iki kilometrelik bozulan yola, sıcak asfalt serim çalışmaları yapımına başladık “dedi.
Körhacıobası mahalle sakinleri İlçe Belediyemiz ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Belediyemizin manevi duygulara olan hassasiyeti çerçevesinde, ibadethanelere temizlik, bakım ve onarım çalışmaları periyodik olarak gerçekleştirdi

0

Belediyemizin manevi duygulara olan hassasiyeti çerçevesinde, ibadethanelere temizlik, bakım ve onarım çalışmaları periyodik olarak gerçekleştiren Belediyemiz Temizlik ekipleri, İlçemiz Ziyaret mahallesi ’de bulunan Hz.İbn-i Bin Vakkas Türbesi ve etrafında başlattığı temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlandı.

Belediyemiz, yaşanabilir ve ulaşabilir ilçe olması hedefiyle, kırsal mahallerimizde arazi yolarında düzenleme çalışmaları çiftçilerimizin yüzünü güldürüyor.

0

Belediyemiz, yaşanabilir ve ulaşabilir ilçe olması hedefiyle, kırsal mahallerimizde arazi yolarında düzenleme çalışmaları çiftçilerimizin yüzünü güldürüyor.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı Ekiplerimiz, Fakıllı, Esentepe ve Eskialtıntaş kırsal mahallerimizde yaşayan çiftçilerimizin hasat zamanında sıkıntı yaşamaması için arazi yolları yapımı, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Başkanımız Hasan Doğru, “Amacımız kırsal mahallerimizde yaşayan çiftçi vatandaşlarımızın, hasat zamanı yol konusunda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak “dedi.

Belediye Başkanımız Hasan DOĞRU, 27 Mayıs darbesini kınadı.

0

27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde Belediye Başkanımız Hasan DOĞRU, 27 Mayıs darbesini kınadı.

Vesayetin ördüğü taşlarla hazırlanan 27 Mayıs 1960 darbesinin milli iradeye karşı yapılmış tüm suikastların kaynağı olduğunu belirten Başkan Doğru “Hukuk katledildi, demokrasi ayaklar altına alındı, millet iradesinin üzerine ipotek koyuldu. Demokrasi tarihimiz bir kez daha kirletildi.Cuntanın demokrasiye akıl almaz hıncının zulüm, işkence, hüzün ve yargısız infazları beraberinde getirdiğini ifade eden Başkanı Doğru, “Türkiye’ye büyük acı yaşatmaya kodlanan askeri vesayetin sahipleri, yalanlar ve iftiralarla milli iradeyi kafese aldı, en büyük insanlık suçunu işleyerek, 27 Mayıs darbesi hayata geçirildi. 27 Mayıs’tan sonra kurulan düzmece mahkeme, Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı darağacına gönderdi, Cumhuriyeti vesayet rejimine dönüştürdü” diye konuştu.

1913 Bab-ı Ali Baskını ile başlayan, 27 Mayıs 1960 İhtilali, 22 Şubat Ayaklanması, 12 Mart 1971 Muhtırası, 1980 Askeri Müdahalesi, 28 Şubat Süreci, 27 Nisan e-muhtırası ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile devam eden darbe ve darbe girişimlerini kınadıklarını da kaydeden Başkanı Doğru, Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs darbesinin ardından idam cezası verilen milli iradenin savunucusu merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyoruz” dedi