Ana Sayfa haber Belediye Haberleri Belediyemiz Sivrisinekle Mücadelesine başladı.

Belediyemiz Sivrisinekle Mücadelesine başladı.

Belediyemiz Sivrisinekle Mücadelesine başladı.

Belediyemiz, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle yaz aylarında vatandaşlara rahatsızlık veren sivrisinek ile mücadele çalışmalarına başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyemiz ’in Parka ve Bahçeler Müdürlüklerine bağlı Ekipler çalışmalarını ilçe genelinde ve kırsal mahallerimizde sivrisineklerin üreme kaynakları olan rögar, foseptik, otluk ve sulak alanlarda yürütüyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Araban Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlükleri bünyesinde görev yapan Vektörle Mücadele Ekipleri, sivrisinek, karasinek ve diğer rahatsız edici unsurların yok edilmesi amacıyla mücadele çalışmalarıyla sürdürüyor. Yapılan çalışmalarla rahatsız edici tüm vektörlerin ortadan kaldırılması ve bu sayede vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri amaçlanıyor.

Başkanımız Hasan Doğru, “İlçemizde ve kırsal mahallerimizde, vatandaşlarımıza rahatsızlık veren ve çeşitli hastalıklara neden olan Sivrisine, Karasinek ve diğer rahatsız edici haşerelerin yok edilmesi için, Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Vektör Mücadele ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Ve bu çalışmalar sırasında doğaya ve diğer canlılara zarar vermeyen biyolojik yöntem kullanılıyor “dedi.

İlçemizde ve kırsal mahallerimizde gerçekleştirilen çalışmalar sırasında doğaya ve diğer canlılara zarar vermeyen biyolojik mücadele yöntemlerinin kullanılmasına dikkat ediliyor. Mücadelede, canlıların yaşam alanlarına zarar vermeden, sadece larva karşıtı biyolojik larvasitler kullanılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberler

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.

Araban ilçesinde meydana gelen trafik kazasında altı kişi yaralandı.Adıyaman’da Gaziantep istikametine gitmekte olan Ali Durmuş yönetimindeki 01 NZ 841 plakalı araç, Araban ilçesi çıkışında...

Yüzme Havuzu Çevresinde Asfalt Serim Çalışması.

İlçemizde bulunan Araban Yüzme Havuzu'nun çevresinde asfalt serim çalışmaları devam ediyor. İlçemize Hayırlı Olması Dilekleriyle.

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI

BELEDİYEMİZDE PARK YAPIM ATAĞI Belediyemizde Park yapım atağı, Mezarlık civarında atıl durumda bulunan 2 bin 350 metrekarelik boş alanı değerlendirerek, Mezar ziyaretlerine gelen vatandaşların ve...

Belediye başkanımız Hasan doğru Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısına katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi. Ankara da...

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokaklarda kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Belediyemiz tarafında, ilçe merkezinde cadde ve sokakların modern ve estetik görünüme kavuşması için yürütülen, kilitli parke yol yapım ve yama çalışmaları aralıksız devam ediyor.Belediyemiz...